Ubój i skórowanie - akcesoria - Szynszyle24.pl

Szynszyle24.pl
Szynszyle24.pl
Przejdź do treści
Zapraszamy do Szynszyle24.pl

Ubój i skórowanie - akcesoria

Ostatecznym etapem kończącym hodowlę fermową szynszyli na futra jest proces uboju i skórowania. Można to przeprowadzić samodzielnie lub skorzystać z usług wyspecjalizowanych osób lub ferm zajmujących się tym procesem. Następnie hodowca, bądź sprzedaje skóry surowe, bądź zleca specjalistycznym firmom ich garbowanie. Najważniejszym problemem jest wybranie właściwego momentu uboju. Zwierzęta osiągają dojrzałość okrywy włosowej w wieku ok. 10-12 miesięcy, jednak to hodowca musi dokonać oceny dojrzałości okrywy włosowej - musi być równa, gęsta, lśniąca, o dużej sprężystości i puszystości oraz wyraźnie zaznaczonych strefach barwnych. Futro powinno się łatwo rozdmuchiwać, a skóra mieć zabarwienie lekko różowe. Skóry ze zwierząt ubitych zbyt wcześnie lub za późno będą gorsze jakościowo, co w najlepszym razie obniży ich cenę, a w najgorszym przypadku uniemożliwi ich sprzedaż. Powszechnie znany jest również fakt, że skóry większe osiągają wyższe ceny, niż skóry osobników małych.
Poniżej znajdą Państwo wyposażenie stosowane podczas uboju lub skórowania. Proces należy przeprowadzać zgodnie z przepisami krajowymi oraz unijnymi dbając o humanitarne warunki procesu. W razie wątpliwości warto zasięgnąć opinii weterynarza, doświadczonych hodowców lub skorzystać ze specjalistycznej literatury. Dla osób zainteresowanych możemy przeprowadzić odpowiednie szkolenie.

Killer (kiler) - urządzenie przeznaczone do ogłuszania i uśmiercania szynszyli

killer (kiler) - urządzenie przeznaczone do ogłuszania i uśmiercania szynszyli
Uśmiercanie szynszyli odbywa się po uprzednim ogłuszeniu za pomocą prądu przez 60 sekund urządzeniem o parametrach wyjściowych: napięcie minimum 230V, natężenie 0,57A. Sam procedura jest dostępna np. w broszurze Rozród szynszyli wydanej przez KPODR w Minikowie. Należy pamiętać, że zgodnie z przepisami podczas uboju powinny znajdować się dwa sprawne urządzenia do uśmiercania zwierząt.
szynszyle24.pl

Deska do skórowania szynszyli

Deska do skórowania szynszyli z płyty wiórowej oklejonej. Wyposażona w odpowiedni rozstaw klamerek (uchwytów mocujących) do prawidłowego ułożenie zwierzęcia do procesu skórowania.
deska do skórowania szynszyli
szynszyle24.pl

Pręt do skórowania szynszyli

pręt do skórowania szynszyli
Pręt do skórowania szynszyli z wyżłobionym rowkiem wyposażony w poręczny drewniany uchwyt. Rowek służy do właściwego prowadzenia skalpela w procesie skórowania.
szynszyle24.pl

Skalpel do skórowania szynszyli

skalpel do skórowania szynszyli
Skalpel do skórowania szynszyli, a właściwie uchwyt do mocowania ostrzy. Wykonany ze stali wysokiej jakości, wielokrotnego użycia, łatwa wymiana ostrza. Rozmiar 24. Pakowany sterylnie.
szynszyle24.pl

Ostrze do skalpela

ostrze do skalpela
Ostrze do skalpela, rozmiar 24, jedna sztuka. Pakowane sterylnie.
szynszyle24.pl

Deska do suszenia skór

deska do suszenia skór
Deska do suszenia skór z płyty pilśniowej. Bezproblemowe rozciągnięcie skóry do suszenia na szpilkach lub pinezkach.
szynszyle24.pl
szynszyl
Wróć do spisu treści