Karmidła uchylne dla szynszyli - Szynszyle24.pl

Szynszyle24.pl
Szynszyle24.pl
Przejdź do treści
Zapraszamy do Szynszyle24.pl

Karmidła uchylne (tzw. koziołki) dla szynszyli

Typowe karmidełka samozasypowe powszechnie stosowane do karmienia szynszyli. Są mocowane do klatki za pomocą sprężynki umieszczonej z lewej lub prawej strony. Są łatwe w czyszczeniu i bardzo praktyczne w stosowaniu. Na podstawie doświadczeń naszych i innych hodowców jako jedyny producent w kraju zmodyfikowaliśmy wersję podstawową karmidła do modeli bardziej odpowiadających indywidualnym oczekiwaniom hodowców i ich szynszyli.

Karmidło uchylne z okrągłym otworem

karmidło uchylne dla szynszyli z okrągłym otworem
Podstawowa wersja karmidła uchylnego dla szynszyli. Powszechnie stosowana u większości hodowców w znacznej większości ferm szynszyli ze względu na budowę uniemożliwiającą wysypywanie pokarmu z karmidełka przez szynszyle i łatwość czyszczenia (wystarczy odchylić i resztki pokarmu wysypują się na podłoże, skąd zmiata się je razem z sianem, odchodami i innymi zanieczyszczeniami). Mocowane na sprężynkach również oferowanych przez nas.
szynszyle24.pl

Karmidło uchylne z prostokątnym otworem

karmidło uchylne dla szynszyli z prostokątnym otworem
Wersja karmidła uchylnego dla szynszyli z otworem prostokątnym. Stosowana głównie przez hodowców, u których szynszyle nie rozsypują pokarmu. Umożliwia zwierzętom dostęp do całej powierzchni roboczej karmidełka. Identyczna budowa oferuje podobną łatwość czyszczenia (wystarczy odchylić i resztki pokarmu wysypują się na podłoże, skąd zmiata się je razem z sianem, odchodami i innymi zanieczyszczeniami). Mocowane na sprężynkach również oferowanych przez nas.
Jako ciekawostkę można dodać, że używane są one również przez hodowców papug jako karmidła dla tych sympatycznych ptaków z mocnymi zakrzywionymi dziobami.
szynszyle24.pl

Karmidło uchylne z okrągłym otworem i perforacją na spodzie

Podstawowa wersja karmidła uchylnego dla szynszyli wyposażona dodatkowo w perforowane dno. Perforacja w spodzie ułatwia odpylenie pokarmu granulowanego z pyłu, który i tak nie jest spożywany przez szynszyle.Ta sama budowa zapobiegająca wysypywaniu granulek z karmidełka przez szynszyle i równie łatwe w czyszczeniu (wystarczy odchylić i resztki pokarmu wysypują się na podłoże, skąd zmiata się je razem z sianem, odchodami i innymi zanieczyszczeniami). Mocowane na sprężynkach oferowanych poniżej.
karmidło uchylne dla szynszyli z okrągłym otworem i perforacją spodu
szynszyle24.pl

Karmidło uchylne z prostokątnym otworem i perforacją na spodzie

karmidło uchylne dla szynszyli z prostokątnym otworem i perforacją spodu
Wersja karmidła uchylnego dla szynszyli z otworem prostokątnym wyposażona dodatkowo w perforowane dno. Wersja de luxe stosowana przez niektórych hodowców, u których szynszyle nie rozsypują pokarmu. Umożliwia zwierzętom dostęp do całej powierzchni roboczej karmidełka i odpylenie granulek pokarmu. Budowa oferuje podobną łatwość czyszczenia (wystarczy odchylić i resztki pokarmu wysypują się na podłoże, skąd zmiata się je razem z sianem, odchodami i innymi zanieczyszczeniami). Mocowane na sprężynkach.
szynszyle24.pl

Sprężynka do karmidła uchylnego

sprężynka do karmidła uchylnego
Sprężynka do montażu karmidła uchylnego. Montowana jest z boku karmidełka, po lewej lub prawej stronie.
szynszyle24.pl

Sposób montażu karmidełka

sposób montażu karmidełka dla szynszyli
szynszyl
Wróć do spisu treści